Nauka języka koreańskiego to nie jest nauka języka angielskiego, z którym jesteśmy bardzo dobrze osłuchani, a do tego nasz język jest wręcz przepakowany różnymi zapożyczeniami z języka wuja Sama. A właściwie królowej angielskiej. W przypadku języka koreańskiego wchodzimy zupełnie inny wszechświat, całkowicie obcą nam rodzinę językową, która nie raczy nawet posługiwać się naszym alfabetem. Jakie są zatem sposoby na naukę języka koreańskiego, dzięki którym można odnieść realny sukces w sensownym czasie.

Jak się uczyć języka koreańskiego?

Bardzo ważne jest zrozumienie tego, że każdy z nas ma swoje własne mechanizmy przyswajania wiedzy i to, co działa u jednej osoby, nie zawsze zadziała u kogoś innego. Tym niemniej, istnieje szereg sposobów na skuteczne uczenie się języka. Prostych i darmowych. Jakie to sposoby?
I. Jedno słowo i jedno zagadnienie gramatyczne – nie da się poznawać języka bez jego leksykonu oraz jego zagadnień gramatycznych. Wybieranie sobie „słowa na dzisiaj” oraz „zagadnienia gramatycznego na ten tydzień” pozwoli nam skupiać się na konkretnych problemach i przyswajać je w sposób efektywny, chociaż trochę wyrwany z kontekstu.
II. Oglądaj koreańskich Youtuberów – kontakt z językiem jest bardzo ważny, ale w przypadku języka koreańskiego będziemy zmuszeni głównie do używania mediów. Nie jest to taka zła opcja pod warunkiem, że wybierzemy język naturalny, a nie „telewizyjny”. Tutaj z pomocą przychodzą koreańscy youtuberzy.
III. Czytaj Wikipedię – co ciekawego poczytać po koreańsku? Najlepiej Wikipedię. Przy okazji nauczymy się czegoś o tym kraju.

dlaczego warto uczyć się koreańskiego

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *